Με ιδιαίτερη χαρά σας γνωστοποιούμε ότι το σχολείο μας, συμμετέχοντας στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Εκπαιδευτικής Ρομποτικής 2020-2021 στην Ανοιχτή Κατηγορία με θέμα "Από τον Αρχιμήδη στον Da Vinci",  ξεχώρισε και διακρίθηκε στα 20 καλύτερα σχολεία (14 από την Περιφέρεια και 6 από την Αττική),   που προκρίθηκαν στον Τελικό του διαγωνισμού, ο οποίος  θα διεξαχθεί το διήμερο 26-27 Ιουνίου. Οι αξιολογήσεις  για τις ομάδες της Αττικής  θα γίνουν την Κυριακή 27 Ιουνίου.

Εδώ μπορείτε να δείτε την κατασκευή των παιδιών  στο μάθημα της Πληροφορικής, με αναφορά στα 200 χρόνια από την Ελληνική Επανάσταση του 1821.

H παρουσίαση της ομάδας του σχολείου μας θα γίνει αύριο στις 9.30 και μπορούμε να την  παρακολουθήσουμε σε  live streaming  στον σύνδεσμο που ακολουθεί:

Καλή επιτυχία στην Αστερομάδα του σχολείου μας!

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 2 επισκέπτες και κανένα μέλος