Υποδομές

Αναλυτική περιγραφή των υποδομών του σχολείου μας

Σύμφωνα με την απόφαση της Ρυθμιστικής Αρχής Ενέργειας η οποία δημοσιεύτηκε στις 3 Φεβρουαρίου 2022 στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως,  Αρ. Φύλλου 410, εγκρίθηκε το Δεκαετές Πρόγραμμα Ανάπτυξης του Εθνικού Συστήματος Μεταφοράς Ηλεκτρικής Ενέργειας περιόδου 2021-2030. Στο πρόγραμμα αυτό συμπεριλαμβάνεται και το έργο αποξήλωσης των γραμμών υψηλής τάσης ( πυλώνας) & υπογειοποίησης τους που βρίσκονται στο χώρο του σχολείου μας, με  αναμενόμενη έναρξη υλοποίησης  μέχρι το τέλος του 2023.

Από  τη Διεύθυνση του σχολείου

Επιτέλους η νέα μας βιβλιοθήκη είναι έτοιμη!

Αφού ανακαινίστηκε, άνοιξε και δέχεται καθημερινά τους μαθητές μας. Το περιβάλλον είναι τόσο ευχάριστο, που όλοι θέλουν να περάσουν λίγη ώρα μέσα σ΄αυτήν. Λειτουργεί ως δανειστική αλλά και ως αναγνωστήριο.

Το κτήριο του  σχολείου μας έχει συνολική επιφάνεια με όλους τους κύριους και τους βοηθητικούς χώρους περίπου 2.500 τ.μ.

Διαθέτει μεγάλες αίθουσες (70 τ.μ. η καθεμία) και ένα από τα μεγαλύτερα σχολικά προαύλια. Διαθέτει σύγχρονες υποδομές από τεχνολογική άποψη, εποπτικά μέσα διδασκαλίας και χώρους κατάλληλους για κάθε διδακτικό αντικείμενο.

Γραφείο Δασκάλων

Προαύλιο