Ευχαριστήρια επιστολή

της διευθύντριας του 3ου Δημοτικού Σχολείου Αγίων Αναργύρων  κ. Φωτεινής  Γκουλιώνη,

προς το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του 3ου Δημ. Σχολείου Αγίων Αναργύρων

Μετά τη συνάντηση που είχαμε με την κοπή της βασιλόπιτας με το νέο προεδρείο, σε συνεννόηση μαζί τους αποφασίσαμε να θέσουμε κοινούς σκοπούς και στόχους για την αναβάθμιση και το καλύτερο δυνατό για την εύρυθμη λειτουργία του σχολείου .

Σαν διευθύντρια εγκρίνω την ετήσια φωτογράφιση και είμαι θετική στην αποκριάτικη εκδήλωση του Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων όταν αποφασιστεί να γίνει.

Επίσης θα ανακοινωθούν στην ιστοσελίδα οι καινούργιες εκδηλώσεις & εκδρομές για το β΄ τρίμηνο του σχολικού έτους. Θα γίνει δε από μέρους του σχολείου την Τσικνοπέμπτη στις τελευταίες ώρες μια αποκριάτικη εκδήλωση όπως και πέρυσι.

Θα ήθελα να ευχαριστήσω θερμά τον κύριο Γκουρογιάννη και τα υπόλοιπα μέλη του προεδρείου που σε συνεργασία με τον δήμαρχο και άμεσες ενέργειες αυτού και σε συνεννόηση με εμένα, καθαρίστηκαν τα κουκούλια με τις κάμπιες από τα δέντρα στην αυλή του σχολείου, επιδιορθώθηκαν οι λαμπτήρες στην αίθουσα εκδηλώσεων, βάφτηκε η εξώπορτα επί της οδού Γ. Παπανδρέου . Είναι αξιοσημείωτο ότι ο κ. Γκουρογιάννης πέτυχε την υπόσχεση και τη διαβεβαίωση του δημάρχου να βάψει τις τάξεις του σχολείου. Από τον Σεπτέμβριο, είχα ζητήσει κάτι τέτοιο και είναι εύλογο που αυτό έγινε εφικτό. Αποφασίσαμε από κοινού να βαφτούν οι αίθουσες μέσα στις μέρες των γιορτών του Πάσχα για την ασφάλεια των μαθητών/μαθητριών της σχολικής μας μονάδας. Επίσης θα εκτιμούσα ιδιαίτερα τον εθελοντισμό κάποιων μητέρων αν έπαιρναν, έπλεναν και σιδέρωναν τις κουρτίνες των τάξεων. Αυτό θα είναι μία από κοινού ευχαριστία του νέου προεδρείου και δική μου, όταν πρόκειται για την υγιεινή του μαθητικού, εκπαιδευτικού και ανθρώπινου δυναμικού της σχολικής μας μονάδας.

Ευχαριστούμε τέλος το νέο προεδρείο του σχολείου μας, τον δήμαρχο και όλες τις υπηρεσίες του δήμου που μας προσφέρουν τη βοήθειά τους ικανοποιητικά , καθώς και τη σχολική επιτροπή. Ευχαριστώ για τη συνεργασία τους και τη δύναμη που έχουμε όλοι μας όταν είμαστε μια γροθιά για το 3οΔημοτικό Σχολείο Αγίων Αναργύρων.

Η  Διευθύντρια

Γκουλιώνη Φωτεινή