Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι στο σχολείο μας και μέχρι τη λήξη του σχολικού έτους , έχει τοποθετηθεί αναπληρώτρια Σχολική Ψυχολόγος. Η ψυχολόγος παρέχει το υποστηρικτικό της έργο κάθε Δευτέρα από τις 9:00 έως τη 13:15.

Το έργο της ψυχολόγου στοχεύει στην ψυχοκοινωνική υποστήριξη, ενημέρωση και συμβουλευτική τόσο των μαθητών όσο και των οικογενειών τους. Προσφέρει τις υπηρεσίες της σύμφωνα με τον κώδικα δεοντολογίας της ειδικότητάς  της και την διασφάλιση της προστασίας των προσωπικών δεδομένων των μαθητών και των οικογενειών τους.

Για τα ατομικά προγράμματα με μαθητές/μαθήτριες απαιτείται η έγγραφη συγκατάθεση των γονέων/κηδεμόνων.

Όσοι γονείς/κηδεμόνες  επιθυμούν συνεργασία με την ψυχολόγο για το παιδί τους ή τους ίδιους, μπορούν να κλείσουν ραντεβού κατόπιν τηλεφωνικής επικοινωνίας με το σχολείο.

Ακολουθεί το έντυπο της Υπεύθυνης Δήλωσης

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας ένας επισκέπτης και κανένα μέλος