Δεκέμβριος 2021

Χριστούγεννα στο σχολείο φέτος! Είμαστε και πάλι όλοι μαζί, μικροί και μεγάλοι, μαθητές και δάσκαλοι  για  να χαρούμε τις γιορτινές μέρες συμμετέχοντας  σε πολλές  δημιουργικές  Χριστουγεννιάτικες δραστηριότητες . Ακολουθεί  σύντομη παρουσίαση των δημιουργιών και δράσεων  των παιδιών.

•  Make a wish! " Το αστέρι της ευχής"  ! Τα παιδιά κέρδισαν το δικό τους αστέρι αγάπης  και ευχής , έστειλαν τις καρδιές  και τις ευχές τους  στα παιδιά ευχής,  δίνοντας τους  δύναμη να συνεχίσουν τον δύσκολο αγώνα τους.
  • Προσφορά ειδών πρώτης ανάγκης  ( γάντια, μάσκες, αντισηπτικά, μωρομάντηλα , κρέμες βρεφών) στο" Κέντρο Βρεφών η Μητέρα ",  από τους μαθητές των Γ1΄ και Ε2΄τάξεων.
  • Παρουσίαση κουκλοθέατρου στους μαθητές της Α΄ τάξης από τους μαθητές της Ε1΄.
  • Κατασκευή στολιδιών, καρτών και μακετών,  ζωγραφιές ,το  ημερολόγιο του 2022, ανταλλαγή καρτών και δώρων από το σύνολο των μαθητών.
  • Τα κάλαντα στην αυλή του σχολείου από τους μαθητές της Δ2' τάξης.
  • Μύρισαν  Χριστούγεννα με τα φρεσκοψημένα  Gingerbread biscuits , γλύκαναν οι μέρες της προσμονής με τα σοκολατένια γλυκά που έφτιαξαν τα παιδιά.
  • Ο Άγιος Βασίλης ήρθε και πάλι μοιράζοντας δώρα στα παιδιά ( δράση που επιμελήθηκε ο Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων του σχολείου).

Σας ευχόμαστε από καρδιάς Χαρούμενα Χριστούγεννα και Καλή Πρωτοχρονιά! Ευλογία και Αγάπη, Υγεία και Χαρά,  η Γέννηση του Χριστού να φέρει στις οικογένειές σας! Ας κάνουμε όλοι την ίδια ευχή :  το 2022 να φέρει καλύτερες μέρες σε κάθε γωνιά της Ελλάδας, σε κάθε γωνιά του κόσμου!

Οι μαθητές και οι μαθήτριες, οι εκπαιδευτικοί και η διευθύντρια του σχολείου

Σας ευχόμαστε ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 5 επισκέπτες και κανένα μέλος