Ένα πραγματικό Πασχαλινό εργαστήρι φέτος το σχολείο μας: οι δημιουργίες των παιδιών με πασχαλινές λαμπάδες, καλαθάκια,κάρτες,παιχνίδια έγιναν πηγή χαράς και προσφοράς για τα ίδια και τις  οικογένειές τους αλλά και για τα παιδιά του Πρότυπου Εθνικού Νηπιοτροφείου  Καλλιθέας. Οι μαθητές της Δ΄τάξης επισκέφτηκαν τα παιδιά, τους τραγούδησαν, έπαιξαν μαζί τους , τους διάβασαν ιστορίες  προσφέροντας τους  από καρδιάς τα Πασχαλινά τους δώρα.Οι χαρούμενες φωνές τους και η μεγάλη αγκαλιά τους έγιναν υπόσχεση για την αρχή μιας νέας φιλίας και προσφοράς αγάπης.

Ο Kikker, η μασκότ από την Ολλανδία βρήκε καινούργιους φίλους στην Α΄τάξη, τα βατραχάκια που έφτιαξαν τα παιδιά!

Παιχνίδια στην αυλή του σχολείου, egg hunt,egg rolling, egg racing

Ανταλλαγή Πασχαλινών καρτών με μαθητές δημοτικού σχολείου από την πόλη Occiοbello, Ferrara, Italy

Καλή Ανάσταση και Χαρούμενο Πάσχα σε όλους, από τους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας!

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 2 επισκέπτες και κανένα μέλος