Την Παρασκευή, 27/09/19 γιορτάσαμε την 6η Πανελλήνια Ημέρα  Σχολικού Αθλητισμού η οποία για πρώτη φορά φέτος γιορτάστηκε ταυτόχρονα με την Ευρωπαϊκή Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού. "Αγαπώ την άθληση-Αγαπώ την υγεία μου" ήταν το σύνθημα της σημερινής ημέρας.

Κι επειδή η  μέρα μας πρέπει να ξεκινάει μ΄ένα καλό πρωινό...αυτό κάναμε κι εμείς. Σαν μια οικογένεια όλοι παρέα στρώσαμε ένα μεγάλο τραπέζι σε κάθε τάξη και φάγαμε ό,τι πρέπει να τρώμε κάθε μέρα, πριν ξεκινήσουμε για το σχολείο.

Μετά ήταν η ώρα της άθλησης. Αποδεχόμενοι την πρόσκλησή μας μάς επισκέφθηκαν ο Τοξευτικός Όμιλος ΦΙΛΟΚΤΗΤΗΣ και ο Αθλητικός Σύλλογος handball ΑΣΠΙΔΑ. Έτσι δοκιμάσαμε τις δυνατότητές μας στην Τοξοβολία, το Handball και διάφορες αθλοπαιδιές.

Το σημερινό μάθημα τοξοβολίας δεν ήταν μόνο για  μαθητές  αλλά και για  εκπαιδευτικούς που δε δίστασαν να τολμήσουν...!

Ey

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 2 επισκέπτες και κανένα μέλος