Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι την Τετάρτη  11/10/2023  θα ξεκινήσει το πρόγραμμα σίτισης των σχολικών μονάδων για το σχολικό έτος 2023-2024. Οι μαθητές που έχουν δηλώσει συμμετοχή στο πρόγραμμα από αύριο θα παίρνουν τα  γεύματα καθημερινά σύμφωνα με το Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα Διατροφής.  Οι μαθητές θα παραλάβουν επίσης  (2) σετ επαναχρησιμοποιούμενων μαχαιροπίρουνων (πιρούνι, κουτάλι, μαχαίρι), μαζί με κατάλληλη πλαστική θήκη. Το ένα σετ θα χορηγείται σε κάθε μαθητή/τρια, ενώ το δεύτερο θα παραμένει στο σχολείο ως εφεδρικό.

Το Πρόγραμμα Διατροφής των Σχολικών Γευμάτων για το σχολικό έτος 2023-24 είναι το εξής:

Τα σχολικά γεύματα έχουν παρασκευαστεί για να μοιράζονται στην/στις αίθουσα/ες ακριβώς πριν την έναρξη της σίτισης, ώστε να παραμένουν στις ασφαλείς θερμοκρασίες συντήρησης. Σε κάθε περίπτωση, ουδεμία ευθύνη προκύπτει για τους υπεύθυνους εκπαιδευτικούς του προγράμματος και για το σχολείο η κατανάλωση των γευμάτων εκτός σχολικού πλαισίου.

Από τη Διεύθυνση του Σχολείου

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 4 επισκέπτες και κανένα μέλος