Τετάρτη, 19 Μαΐου 2021

Με την επιστροφή  των  μαθητών στο σχολείο και τα δια ζώσης μαθήματα, ολοκληρώθηκε  η συγκέντρωση  πλαστικών καπακίων η οποία είχε ξεκινήσει από την προηγούμενη σχολική χρονιά (2019-2020),  με την υποστήριξη και μέριμνα της κ. Καραγιαννάκη Αδαμαντίας, δ/ντριας του σχολείου μας για 9 συνεχόμενα χρόνια, του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων και του  Συλλόγου Διδασκόντων.

Οι μικροί μας μαθητές ήταν όμως οι πραγματικοί πρωταγωνιστές αυτής της δράσης : συγκέντρωσαν  6 μεγάλες σακούλες με πλαστικά καπάκια όλων των ειδών  και τις πρόσφεραν στον Πανελλήνιο Σύλλογο Πρόληψης Τροχαίων Ατυχημάτων και Στήριξης Ατόμων με Ειδικές Ανάγκες, "Αγάπη Φροντίδα Ζωής". Τα καπάκια θα μετατραπούν σε αναπηρικά αμαξίδια για ανθρώπους με κινητικές δυσκολίες.

Υπεύθυνη  εκπ/κός για την  ολοκλήρωση της δράσης,  η κ. Λιαπάκη Ελπίδα, δασκάλα της Στ2 τάξης.

Παιδιά, η δράση συνεχίζεται! Περιμένουμε τις  προσφορές σας!

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 4 επισκέπτες και κανένα μέλος