Σήμερα, Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου 2019 τελέστηκε στην αυλή του σχολείου μας ο Αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς 2019-2020.

Το σχολείο γέμισε πάλι με χρώματα και χαρούμενες παιδικές φωνούλες!

Στην τελετή παρευρέθηκε ο νέος Δήμαρχος της πόλης μας, κ.Σταύρος Τσίρμπας  ο οποίος μαζί με το  Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων, τη Διευθύντρια και τους  εκπαιδευτικούς του σχολείου μας ευχήθηκε μια Καλή και Δημιουργική Σχολική Χρονιά για όλα τα παιδιά.

Ιδιαίτερη αναφορά έγινε στους μαθητές της A' Τάξης , τα πρωτάκια μας,  τα οποία δέχτηκαν από όλους το πιο ζεστό καλωσόρισμα και το πιο δυνατό χειροκρότημα!

Ευχόμαστε σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες,  Καλή πρόοδο και μια Καλή σχολική χρονιά με υγεία, δύναμη, φαντασία και θετική σκέψη. Οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας θα είναι και φέτος συνοδοιπόροι σας στο όμορφο ταξίδι της γνώσης.

"Το δημοτικό σχολείο διαφέρει από το γυμνάσιο,το λύκειο και το πανεπιστήμιο" όπως ανέφερε ο Αρχιεπίσκοπος Ιερώνυμος στο μήνυμά του για την έναρξη της  νέας σχολικής χρονιάς, και αυτό γιατί  όπως είπε "το δημοτικό σχολείο είναι μια μεγάλη αγκαλιά που ξέρει να αγκαλιάζει και να αναδεικνύει μαθητές από όλο τον κόσμο, ξέρει να διδάσκει και την αγάπη και τα γράμματα".

Καλή και ευλογημένη σχολική χρονιά παιδιά!

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 4 επισκέπτες και κανένα μέλος