Καλώς Ορίσατε στο Δικτυακό Χώρο του Σχολείου Μας!

Η νέα ιστοσελίδα  μας ελπίζουμε να γίνει ένα ουσιαστικό μέσο επικοινωνίας των  γονέων, των μαθητών και των εκπ/κών του σχολείου

Ο επισκέπτης μπορεί να δει την ιστορία του σχολείου, τα κτήρια, υλικό από τις εκδηλώσεις μας καθώς και χρήσιμες ανακοινώσεις.

Καλή περιήγηση...

Με την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς 2022-2023 οι μαθήτριες και οι μαθητές του σχολείου μας είχαν την ευκαιρία της συμμετοχής σε βιωματικές  εκπαιδευτικές δράσεις με στόχο την  επιμόρφωση,  την ψυχαγωγία και την ευαισθητοποίησή τους σε θέματα που αφορούν την ασφάλειά τους, την ειρήνη στον κόσμο, την προστασία των ζώων.

1. "Οι Τροβαδούροι της Ασφάλτου"

Στο νέο πρόγραμμα Βιωματικής Εκπαίδευσης της Αττικής  Οδού, τη μουσικοχορευτική παράσταση "Οι Τροβαδούροι της Ασφάλτου", το δημοφιλές συγκρότημα ταξίδεψε τους μαθητές  μέσα από απολαυστικούς διαλόγους αλλά και τραγούδια που προάγουν την Κυκλοφοριακή Αγωγή.

2. Συμμετοχή των μαθητών μας στο αφιέρωμα του Δήμου Αγίων Αναργύρων -Καματερού για την Παγκόσμια Ημέρα Ειρήνης,  21-09-2022.

Τα παιδιά ένωσαν τις  φωνές τους με όλα τα παιδιά των σχολείων του Δήμου μας, φωνάζοντας "Όχι στον πόλεμο, Ναι στην ειρήνη!!!"

3. Η αγάπη των παιδιών για τα ζώα έγινε μια γιορτή για την Παγκόσμια Ημέρα Ζώων  στις 4 Οκτωβρίου 2022.

Τα ζώα μιλούν μέσα από τις δημιουργίες των παιδιών:

"Μην αγοράζετε ζώα, υιοθετήστε μας! " -"Προστατέψτε το περιβάλλον,  φροντίστε να έχουμε, τροφή, νερό, καταφύγιο" -" Μην μας  κακοποιείτε!"

"Take care of me -Don't abuse me - Adopt me-Give me a hug"!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 3 επισκέπτες και κανένα μέλος