Πασχαλινές Δημιουργίες.....  εξ αποστάσεως!

Αυτό το Πάσχα, αν και ήταν πολύ διαφορετικό, με πολύ χαρά διαπιστώσαμε ότι  ήταν εξίσου δημιουργικό με αυτά των προηγούμενων χρόνων, τότε που τα παιδιά έφτιαχναν τις Πασχαλινές τους κατασκευές στο σχολείο και τις μοιράζονταν με τους συμμαθητές τους.

Φέτος, αφού  έφτιαξαν τις κατασκευές τους στο σπίτι με την καθοδήγηση των δασκάλων τους, τις φωτογράφισαν και τις έστειλαν  στην ηλεκτρονική τους τάξη.

Ανάμεσά τους και οι μαθητές των  Β2, Γ1 και Δ1, τις δημιουργίες των οποίων μπορούμε να μοιραστούμε εδώ μαζί σας.

Οι μαθητές του Β2 πειραματίστηκαν με χρωματιστές κλωστές, ζάχαρη και νερό και τα παραμυθένια αυγά έτοιμα!

Όμορφες χάρτινες διακοσμητικές κατασκευές  και πολύχρωμες  Πασχαλινές κάρτες από τους μαθητές του Γ1

Και μια γλυκιά δημιουργία από μαθήτρια της Δ1 τάξης :

"Send your own Easter recipe" έλεγε  μια από τις δημιουργικές εργασίες  στο μάθημα των Αγγλικών.

Ευχαριστούμε παιδιά! Οι επόμενες Πασχαλινές κατασκευές να ευχηθούμε από καρδιάς να γίνουν από όλους μαζί στο σχολείο  μας!

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 3 επισκέπτες και κανένα μέλος